Horror przy Drodze Dębińskiej

Derby Poznania nie miały tylko symbolicznego wydźwięku. Walka toczyła się o coś więcej niż tylko prestiż. Zarówno Warta Poznań, jak i rezerwy poznańskiego Lecha przed tym meczem miały szansę na wygranie 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, a co za tym idzie na baraże o 2 ligę z Garbarnią Kraków. Lech II musiał wygrać swój mecz oraz liczyć na potknięcie Pelikana Niechanowo, który to grał z ostatnim zespołem Kujawianką Izbica Kujawska. Natomiast Warcie do szczęścia wystarczył remis.

Trener Bekas przed samym spotkaniem uczulał Warciarzy, że kluczem do tego meczu będzie nie stracenie bramki, zagranie na zero z tyłu. Warta miała atakować, ale też pamiętać o tyłach. Niestety plany te posypały się już w 2 minucie meczu, kiedy to Niklas Zulciak wykorzystał błąd zawodników Dumy Wildy i umieścił piłkę w bramce Mateusza Filipowiaka.

Zieloni zabrali się za odrabianie strat. Wyrównanie przyszło 28 minut później. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Adriana Laskowskiego dośrodkował Łukasz Białożyt, a ten pierwszy nie pozostawił szans bramkarzowi gości. „Ogródek” po tym golu ryknął ze szczęścia. Niestety nie trwało ono zbyt długo.

Raptem 3 minuty później było już 1:2. Tym razem to Tomasz Dejewski wpisał się na listę strzelców. Niemniej jednak bramka była co najmniej dziwna. Dejewski chcąc dośrodkowywać piłkę w pole karne uderzył ją głową, a ona pechowo dla Warty, wpadła za kołnierz Filipowiaka. Wynik 1:2 utrzymał się do przerwy.

Po przerwie Warta wyszła bardzo zmotywowana, co było widać po serii paru kornerów z rzędu. Po jednym z nich uderzenie Krzysztofa Biegańskiego, z linii wybił Marcin Wasielewski.

58 minuta meczu przyniosła wyrównanie wyniku. Rzut wolny z około 40 metrów wykonał Łukasz Białożyt. Do piłki idealnie wyszedł Bartosz Kieliba, który strzałem głową pokonał rywala. Była to już druga asysta Białożyta w tym spotkaniu. Na wielkie słowa uznania zasługuje też Kieliba, który zdecydował się zagrać tę piłkę głową, chociaż przez większą część spotkania grał z rozciętym łukiem brwiowym.

Po tym golu kibice Warty znów nie mogli się zbyt długo cieszyć. Gdy wydawało się, że Warta osiągnęła przewagę, to z kontratakiem wyszli zawodnicy rezerw Lecha.  Paweł Tomczyk urwał się lewą stroną boiska i bardzo dobrze dograł do Piotra Kurbiela, a ten główką znów wyprowadził Lecha na prowadzenie. Warto zauważyć, że Kurbiel, podobnie jak Kieliba, grał z opatrunkiem na głowie.

Lech mógł nawet podwyższyć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Mateuszem Filipowiakiem znalazł się Niklas Zulciak, ale w tej bardzo korzystnej sytuacji strzelił nad poprzeczką bramki Warty Poznań.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Tomasz Bekas dokonał zmiany. Za Dawida Czerniejewicza wszedł Adrian Szynka. Początkowo miał być on zmiennikiem Filipa Brzostowskiego, jednak Czerniejewicz zgłosił uraz. Chwilę później ta dwójka była zapalnikiem do ponownego wybuchu emocji na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12. Adrian Szynka z lewego skrzydła dograł w pole karne, wprost na nogę Filipa Brzostowskiego, a ten bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem wyrównał na 3:3.

Remis ten dał Warcie Poznań pierwsze miejsce w 3 lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nie miało znaczenia, że Pelikan Niechanowo wygrał 6:0 z Kujawianką Izbica Kujawska, ponieważ Warciarze mięli lepszy bilans goli w bezpośrednich spotkaniach.

Naszym przeciwnikiem w barażach o 2 ligę będzie zespół Garbarni Kraków. Pierwszy mecz rozegramy w sobotę 11 czerwca o godzinie 15:00 na wyjeździe. Natomiast mecz w Poznaniu zostanie rozegrany w środę 15 czerwca o 17:00.

WARTA POZNAŃ 3:3 (1:2) LECH II POZNAŃ

Bramki: 30’ Laskowski, 62’ Kieliba, 85’ Brzostowski – 2’ Zulciak, 32’ Dejewski, 69’ Kurbiel

Żółte kartki: Kieliba, Koziorowski, Szynka – Pawlicki, Wasielewski, Kołodziej

Skład Warty Poznań: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski (80’ Tomasz Koziorowski), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Dawid Czerniejewicz (83’ Adrian Szynka) – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Łukasz Białożyt, Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński (57’ Michał Ciarkowski)  – Jan Paczyński (57’ Łukasz Spławski).

Skład Lecha II Poznań: Adam Makuchowski – Maciej Orłowski, Jakub Pawlicki, Tomasz Dejewski – Marcin Wasielewski, Kamil Szubertowski (67’ Kacper Wojdak), Patryk Janasik (88’ Krzysztof Kołodziej), Lucas Guedes, Wojciech Mielcarek (63’ Paweł Tomczyk) – Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel (72’ Krystian Sanocki).