Żaki Warty gromią Lecha!

Chłopcy z rocznika 2001′ odnieśli imponujące zwycięstwo nad drużyną Lecha Poznań, czym przypieczętowali swoją dominację w grupie mistrzowskiej ligi żaków!

7 maja doszło do bardzo ciekawego spotkania na boisku przy Drodze Dębińskiej w grupie mistrzowskiej ligi żaków z rocznika 2001.

Młodzi chłopcy ze szkółki pod patronatem Macieja Żurawskiego grali bowiem z Lechem Poznań, zespołem złożonym z najlepszych chłopców ze wszystkich szkół patronackich na czele z Poznańską 13. Spotkały się zatem dwa sysemy szkolenia w najmłodszej z kategorii. Konfrontacja derbowa zakończyła się sukcesem podopiecznych Macieja Borowskiego, którzy pokonali Lecha Poznań aż 7-2.

Do przerwy chłopcy ze szkółki Warty prowadzili 2-0. W drugiej połowie napór Zelonych wzrastał ,czego efektem były kolejne bramki. Przy stanie 6-0 Piotr Poszwa nie wykorzystał rzutu karnego. Po kilku minutach zdobył jednak swoją 3 bramkę w meczu a siódmą dla Warty. W końcówce spotkania Lechici zdobyli dwie bramki i ostatecznie mecz zakończyu się wynikiem 7-2. Tym meczem Warta Poznań zakończyła pierwszą rundę w grupie mistrzowskiej ligi żaków rocznika 2001. Zespół Macieja Borowskiego wchodzący w skład szkółki pod patronatem Macieja Żurawskiego zdecydowanie prowadzi w lidze z kompletem zwycięstw. Już za tydzień początek rundy rewanżowej – Zieloni udadzą się do Zaniemyśla na mecz z tamtejszym Kłosem.