Chrobry Głogów 1:0 Warta Poznań

12729158_1041219512567424_7634289801487313590_nWarciarze w pierwszym meczu na naturalnym boisku przegrali z Chrobrym Głogów 0:1. Pomimo straconego gola, zawodnicy Dumy Wildy nie byli gorszym zespołem.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zarówno Warciarze, jak i gospodarze mieli swoje sytuacje. Początkowo to Chrobry Głogów sprawiał wrażenie bardziej zorganizowanej ekipy. Przez pierwsze dziesięć minut meczu, to właśnie głogowianie atakowali bramkę Warciarzy. Ci jednak nie panikowali i z każdej sytuacji wychodzili obronną ręką. Po tym czasie gra się wyrównała, co więcej, to zawodnicy Dumy Wildy „lepiej wyglądali” na tle swoich rywali.

Druga część meczu była bardzo podobna do tego co działo się przed przerwą. Jedna i druga ekipa starała się zaskoczyć swoich rywali, jednak bardzo dobrze spisywali się bramkarze obydwu zespołów.

W 64 minucie meczu Ilków-Gołąb brutalnie sfaulował jednego z Warciarzy. Sędzia meczu nie zastanawiał się zbyt długo i od razu pokazał zawodnikowi gospodarzy czerwoną kartkę. Warta nie grała jednak w przewadze, ponieważ w miejsce gracza, który został ukarany czerwonym kartonikiem wszedł kolejny zawodnik Chrobrego.

Jedenaście minut po sytuacji z czerwoną kartką, Warta Poznań mogła wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze zachował się Biegański, który to najpierw ograł obrońców rywali, a później wyszedł sam na sam z bramkarzem. Niestety w tej bardzo dogodnej sytuacji przestrzelił ponad bramką Chrobrego Głogów.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze strzelili bramkę. Po zamieszaniu pod bramką Warciarzy w dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Górski, który skierował piłkę do bramki. Mimo przegranej w końcówce, to Warciarze nie byli słabszym zespołem niż Chrobry Głogów. Do końcowego sukcesu zabrakło trochę szczęścia.

CHROBRY GŁOGÓW 1:0 WARTA POZNAŃ
1:0 – 87’ Maciej Górski
64’ czerwona kartka Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów)

Skład Warty Poznań: Filipowiak – Koziorowski, Kieliba, Marciniak, Brzostowski, Laskowski, Ngamayama (46′ Fiedosewicz), Białożyt (85′ Wypych), Biegański (80′ Łukaszyk), Ciarkowski (46′ Chromiński), Spławski (70′ Brylewski).