Miedź Legnica lepsza o jednego gola od Warty

c6089b9986d051dc0f4acffaa27eaf51Za nami drugi mecz sparingowy tegorocznego lata. Dzisiejszym rywalem Warty Poznań był zespół Ryszarda Tarasiewicza – Miedź Legnica. Mimo różnicy jednej klasy rozgrywkowej na korzyść legniczan, mecz był wyrównany. Pomimo tego Warta przegrała 0:1.

Pierwsze minuty meczu należały do Miedzi Legnica. Próbowali oni od samego początku narzucić swój styl gry. Początkowo te założenia wychodziły naszemu rywalowi, jednak tylko do około 15. minuty meczu, wtedy to do głosu doszli Warciarze.

Niestety Warcie Poznań nie udało się dzisiaj zdobyć żadnej bramki. Natomiast zrobili to rywale, a dokładniej Petteri Forsell w 24. minucie spotkania. Wykorzystał on błąd defensywy Zielonych i strzałem w krótki róg bramki Mateusza Filipowiaka wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Warciarze mieli swoje sytuacje do zdobycia wyrównującej bramki. Najlepszą miał Mateusz Wypych – nominalny obrońca. To on po dośrodkowaniu Nikodema Fiedosewicza na 5. metr od bramki, uderzył głową. Na jego nieszczęście bardzo dobrze ustawiony był Łukasz Sapela, który wybronił tę groźną sytuację.

Kolejny sparing Zieloni rozegrają w piątek 15-tego lipca. Naszym przeciwnikiem będzie nasz niedawny rywal z 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej – Sokół Kleczew. Mecz planowany jest na godzinę 18:00, a zostanie rozegrany na jednym z boisk Warty przy ulicy Droga Dębińska 12.

WARTA POZNAŃ 0:1 (0:1) MIEDŹ LEGNICA

Bramka: 0:1 – Petter Forsell

Żółta kartka: 10’ – Białożyt

Skład Warty Poznań w I połowie: Filipowiak – Marciniak, Zawadka, Kieliba, Kiełb, Ngamayama, Białożyt, Goździk, Biegański, Ciarkowski, Spławski

Skład Warty Poznań w II połowie: Smołuch – Koziorowski, Zawadka (62’ Wypych), Fiedosewicz, Kiełb (62’ Pawłowski), Ngamayama, Szynka, Nouri (79’ Ciarkowski), Brylewski, Sierant, Paczyński