Po raz pierwszy w „Ogródku”

Młodzicy z rocznika 1998 po raz pierwszy rozegrali swój mecz ligowy w „Ogródku”. Boisko okazało się dla nich bardzo szczęśliwe i po dobrym meczu pokonali oni rówieśników z Kotwicy Kórnik 4:0.

W pierwszej połowie dość długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Warta atakowała, a Kotwica ograniczała się tylko do nielicznych kontrataków. Najlepszy zawodnik Kotwicy, grający tym razem na stoperze, Karol Siejak, rozbijał skutecznie wszystkie ataki Zielonych – był zdecydowanie szybszy od naszych napastników. Bramka padła po klasycznej kontrze, po rzucie wolnym, nasi zawodnicy przejęli piłkę i długim podaniem uruchomili wybiegającego na wolną pozycję Patryka Piaska. Nasz napastnik w sytuacji „sam na sam” nie dał szans bramkarzowi Kotwicy.

W drugiej połowie przeciwnicy Warty opadli trochę z sił i dość szybko stracili drugą bramkę. Autorem tego trafienia był Krystian Czudziński. Trzeci gol dla Warty to charakterystyczna akcja dla Błażeja Budasza – przejęcie piłki w środku boiska i szybki bieg lewą stroną zakończony strzałem z bardzo bliskiej odległości. Ostatni gol zdobyty został przez Dominika Olenika po ładnej akcji całej drużyny.

Wynik bardzo cieszy, szczególnie, że kilka dni wcześniej Warta bardzo męczyła się z Kotwicą na ich boisku, wygrywając zaledwie 1:0.