Porażka z Sokołem

Warta Poznań po dobrej grze przegrała 1:2 z Sokołem Kleczew w ramach trzeciego meczu sparingowego przed rundą jesienną sezonu 2016/2017. Pomimo braków kadrowych można być zadowolonym z gry Zielonych.

Sparing z Sokołem Kleczew trener Tomasz Bekas wykorzystał do sprawdzenia „drugiego garnituru”. Na boisku nie zobaczyliśmy między innymi Krzysztofa Biegańskiego, czy Łukasza Spławskiego. Za nich w pierwszej jedenastce pojawili się między innymi Adrian Szynka czy Jan Paczyński.

Początek meczu zdecydowanie należał do Warciarzy. Od samego początku przeprowadzali bardzo groźne ataki. Jeden z nich już w 4. minucie został zamieniony na bramkę. Bardzo dobrym podaniem popisał się Damian Sierant, a wykończył je Miłosz Brylewski i było 1:0.

Cała pierwsza połowa należała pod dyktando Warciarzy. Dopiero w drugiej części meczu do głosu doszli goście, głównie dlatego, że błędy zaczęli popełniać zawodnicy Dumy Wildy. Błąd zaważył na bramce numer dwa dla Sokoła Kleczew. Jan Wojnowski nie zrozumiał się z Bartoszem Kielibą, co wykorzystał zawodnik Sokoła Kleczew umieszczając piłkę w siatce. Wcześniej Sokół Kleczew wyrównał po bardzo ładnym rozegraniu rzutu rożnego.

W sobotę Wartę Poznań czeka kolejny sparing. Tym razem naszym rywalem będzie zespół spadkowicza z Ekstraklasy – Górnika Zabrze. Początek meczu o 11:00. Miejscem rozegrania sparingu będzie Opalenica

WARTA POZNAŃ 1:2 (1:0) SOKÓŁ KLECZEW

Bramka dla Warty: 4’ Miłosz Brylewski

Skład Warty Poznań: Wojnowski – Koziorowski, Wypych, Kieliba, Fiedosewicz (46′ Kiełb), Sierant, Szynka (46′ Szymocha), Brylewski (80′ Paczyński), Cywiński (60′ Szynka), Pawłowski (85′ Laskowski), Paczyński (60′ Goździk).