Przegrywamy z Miedzią Legnica

Pierwsza połowa między Wartą Poznań oraz rezerwami Miedzi Legnica była bardzo wyrównana. Zarówno jeden, jak i drugi zespół grał bardzo dobrą piłkę. Akcje poznaniaków i legniczan nie dość, że były bardzo składne, to jeszcze prowadzone w bardzo szybkim tempie. Jedyne czego brakowało w pierwszej odsłonie meczu to bramek.

Druga połowa była już wolniejsza, niemniej jednak okazji bramkowych nie brakowało. Pierwszego gola mogliśmy zobaczyć dopiero w 62 minucie meczu. Po błędzie obrońców Warty gola na 0:1 strzelił napastnik Miedzi Legnica oznaczony numerem 9. Kolejna bramka dla przyjezdnych padła cztery minuty później. Zawodnicy Miedzi po faulu bardzo szybko wprowadzili piłkę do gry i zaskoczyli Warciarzy.

Jedyną bramkę dla Warty strzelił Bartosz Kieliba. Doszedł on do dośrodkowania z rzutu wolnego, po czym przyjął piłkę i strzelił gola kontaktowego. Warciarze po goli rzucili się do odrabiania strat. Coraz częściej byli na połowie Miedzi Legnica oraz oddawali coraz groźniejsze strzały. Niestety to jednak legniczanie podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył zawodnik rywali i precyzyjnym strzałem pokonał Jędrzeja Dorynka.

Sparing z Miedzią był ósmym meczem kontrolnym tej zimy. Następnym naszym przeciwnikiem będzie zespół pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Mecz odbędzie się w sobotę (20 lutego) w Głogowie o godzinie 12:00.

WARTA POZNAŃ 1:3 MIEDŹ II LEGNICA
0:1 – 62’ Miedź II Legnica
0:2 – 66’ Miedź II Legnica
1:2 – 78’ Kieliba (asysta Brylewski)
1:3 – 89’ Miedź II Legnica

Skład Warty w I połowie: Filipowiak – Koziorowski, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz – Laskowski, Białożyt, Biegański, Chromiński, Ciarkowski – Spławski

Skład Warty w II połowie: Filipowiak (60’ Dorynek) – Koziorowski, Marciniak (63’ Solarek), Kieliba, Czerniejewicz – Laskowski, Ngamayama, Biegański, Chromiński (55’ Brzostowski), Ciarkowski (63’ Łukaszyk) – Brylewski