Puchar Polski: Przegrywamy z Polonią Środa

Trener Tomasz Bekas w związku ze zbliżającym się meczem z Pelikanem Niechanowo, postanowił, że na mecz Pucharu Polski wystawi samych młodzieżowców. Z pierwszej drużyny w składzie znaleźli się tylko: Jędrzej Dorynek, Tomasz Koziorowski, Miłosz Brylewski oraz Krystian Łukaszyk. Na boisku pojawił się także Michał Nowak, który urodził się w 2000 roku.

Pomimo tego, że Polonia Środa Wielkopolska rozpoczęła mecz w najsilniejszym zestawieniu, to Warciarze nie mięli żadnych kompleksów. Grali z podopiecznymi Mariusza Bekasa jak równy z równym. Niestety na nasze nieszczęście przyszła 44 minuta meczu, w której to Polonia Środa WLKP strzeliła pierwszą bramkę tego dnia. Po zamieszaniu z gola mógł cieszyć się Krystian Pawlak.

W drugiej części meczu Warciarze starali się wyrównać wynik spotkania, jednak Polonia Środa Wielkopolska nie odpuszczała. Wydawało się, że bramka wyrównująca wisi w powietrzu, ale po jednym z kontrataków gości arbiter tego meczu odgwizdał rzut karny. Krzysztof Bartoszak wykorzystał tę sytuacje i na tablicy świetlnej było 0:2.

Minutę później identyczna sytuacja miała miejsce w polu karnym Adriana Lisa. Maciej Pelka nie wahał się i ponownie wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Adrian Szynka. Po tym golu Warta Poznań ponownie uwierzyła, że ten mecz można wygrać. Niestety w 70 minucie po kolejnej kontrze, Polonia strzeliła swojego trzeciego gola. Na listę strzelców ponownie wpisał się Bartoszak.

Pomimo przegranej można być zadowolonym z postawy Warciarzy. Młodzi zawodnicy Zielonych walczyli z Polonią Środa Wielkopolska jak równy z równym.

WARTA POZNAŃ 1:3 (0:1) POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA
Bramki: 62′ Adrian Szynka (k.) – 44′ Krystian Pawlak, 61′ Krzysztof Bartoszak (k.), 70′ Krzysztof Bartoszak

Skład Warty Poznań: 12.Dorynek – 20.Koziorowski, 16.Jandy, 3.Wypych, 6.Kokot (60′ – 10.Chopcia), 21.Brylewski, 13.Szynka (75′ – 17.Szymocha), 18.Goździk (60′ – 11.Kujawa), 8.Łukaszyk, 4.Pawłowski, 15.Paczyński (75′ – 14.Nowak)

Skład Polonii Środa Wielkopolska: 12.Lis – 5.Barabasz, 22.Pluciński, 24.Buczma, 4.Lisek, 14.Jurga, 8.Przybyłek (75′ – 20.Giczela), 10.Stańczyk (78′ – 6.Błaszak), 16.Fontowicz (62′ – 2.Borucki), 9.Pawlak, 11.Bartoszak (85′ – 17.Grzelak)