WARTA 2002 – II MIEJSCE w Violetta/Stella CUP 2016

W turnieju Violetta/Stella CUP rocznika 2001 rozegranym w sobotę (16.01.2016) na hali GOSiR’u w Komornikach udział wzięło 8 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. Mecze trwały po 15 minut, a na parkiecie w jednym zespole grało czterech zawodników w polu + bramkarz. W kadrze Warty Poznań 2002 wystąpiło 13-u Zawodników, a w każdym spotkaniu co 4-5 minut dokonywane były zmiany i na boisko wybiegały trzy czwórki Zielonych.

Warciarze rozegrali w sumie pięć spotkań. Po zaciętych pojedynkach grupowych, w półfinale Warta trafiła na drużynę Stelli Luboń. Wynik końcowy 4:2 otworzył Zielonym drogę do finału. Drugim finalistą został zespół UKS Kopernik Poznań. Ostatni mecz turnieju mógł się podobać, dwa dość szybko stracone gole i wyścig z czasem o odrobienie wyniku – to miało swoją dramaturgię. Czasu Warcie jednak nie wystarczyło, a wynik 1:2 dał zwycięstwo drużynie przeciwnej. Puchar wygrał UKS Kopernik Poznań, przed Wartą Poznań 2002, MKS-em Trzemeszno i Unią Swarzędz. Gratulacje dla wszystkich Zawodników biorących udział w zawodach, oraz dla Organizatorów za sprawne przeprowadzenie turnieju, w którym obeszło się bez opóźnień i większych kontrowersji na boisku.

Królem Strzelców został zawodnik drużyny Spójnia Błotna (okręg bydgoski), Najlepszym Bramkarzem golkiper Unii Swarzędz, a Najlepszym Zawodnikiem turnieju Kajetan Szmyt z Warty Poznań 2002.