Warta lepsza od Jaroty

Mecz 23 kolejki pomiędzy Wartą Poznań, a Jarotą Jarocin zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ naprzeciw siebie stanęły drużyny, które po rundzie jesiennej 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zajmowały odpowiednio drugą oraz pierwszą lokatę w lidze. Co więcej goście chcieli przełamać swoją niemoc i po serii remisów oraz porażek w końcu odnieść upragnione zwycięstwo.

Początkowe minuty meczu należały do Warty. Gospodarze raz po raz atakowali bramkę Kmiecika. Niestety żaden ze strzałów nie znalazł się w bramce gości, chociaż okazji nie brakowało. Jarota ograniczyła się do kontratakowania Zielonych. Co prawda drużyna Janusza Niedźwiedzia nie miała ilościowo dużo szans na pokonanie Mateusza Filipowiaka, ale jeśli dochodzili do pozycji, to było groźnie pod bramką Warciarzy. Tak wyglądała cała pierwsza połowa.

Druga część meczu to już dominacja Warty Poznań. Od razu po wznowieniu gry bardzo dobrą szansę na otwarcie wyniku miał Łukasz Spławski. Dostał on bardzo ładną piłkę za plecy obrońców, ale niestety nie zamienił tej sytuacji na gola. Zawodnicy Dumy Wildy przez cały czas stwarzali sobie sytuacje, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Kmiecik. Jarota cały czas starał się odpowiadać kontratakami, ale były one zdecydowanie mniej groźne niż w pierwszej połowie.

Kluczowa sytuacja miała miejsce w 86 minucie, kiedy to na boisku pojawił się Adrian Szynka. Od razu po wejściu, podszedł on do ustawionej na lewej stronie boiska piłki, aby wykonać stały fragment gry. Jego wrzutka w pole karne spadła wprost na głowę Adriana Laskowskiego, który to uderzył piłkę głową, a ta odbijając się od poprzeczki, a później od murawy wróciła do Laskowskiego. Ten jeszcze raz oddał strzał i piłka finalnie znalazła się w bramce Jaroty.

Dzięki temu trafieniu Warta Poznań pozostała liderem 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kolejny mecz Warta rozegra na wyjeździe 30 kwietnia o godzinie 15:00. Przeciwnikiem Zielonych będzie Nielba Wągrowiec.

WARTA POZNAŃ 1:0 (0:0) JAROTA JAROCIN

Bramki: 87′ Laskowski

Kartki: 76′ Koziorowski – 60. Pacyński, 90+5′ Czabański

Skład Warty Poznań: Filipowiak – Kieliba, Ciarkowski, Spławski (70′ Fiedosewicz), Laskowski, Brzostowski (86′ Szynka), Białożyt, Marciniak, Biegański, Brylewski (64′ Koziorowski), Chromiński.

Skład Jaroty Jarocin: Kmiecik – Czabański, Garbarek, Grobelny, Kiełb (84. Czapliński), Skokowski, Kopeć, Ludwiczak, Marciniak, Pacyński (90+2′ Piróg), Antkowiak.