Warta na szóstkę

Dla Warciarzy mecz z Lubońskim KS był szóstym sparingiem rozegranym tegorocznej zimy. Trener Bekas na to spotkanie powołał paru graczy z zespołu Centralnej Ligi Juniorów. Szansę występu dostali Jandy, Kokot, Ławniczak, Szynką, Apolinarski oraz Paczyński.

Pomimo wyraźniej przewagi pierwszy gol w meczu padł w 31 minucie spotkania. Z trafienia mógł się cieszyć Michał Ciarkowski. Raptem dziewięć minut później Filip Brzostowski podwyższył wynik na 2:0. Gol tego młodego pomocnika jest o tyle ważny, że został strzelony w pierwszym meczu Filipa po przerwie spowodowanej kontuzją.

Po przerwie na boisku zameldowała się praktycznie nowa jedenastka. Wśród graczy, którzy pojawili się na boisku,  jedynie Mateusz Wypych, Krystian Łukaszyk oraz Miłosz Brylewski (wszedł on w 29′) pozostali na placu gry.

Kluczowe w drugiej połowie okazały się cztery minuty pomiędzy 67 i 71 czasem gry. W tym okresie Warciarze strzelili trzy bramki. Najpierw z rzutu wolnego z 18 metrów huknął Adrian Szynka (67′) nie dając szans bramkarzowi. Chwilę po wznowieniu piłki że środka boiska, wynik na 4:0 podwyższył Łukaszyk (68′). Natomiast w 71 minucie Jakub Solarek zadał trzeci cios. Używając terminologi bokserskiej, był to swoisty knock out.

Siedem minut przed zakończeniem meczu Adrian Szynka ponownie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik na 6:0.

Szósty sparing, sześć goli oraz sześć zawodników z Centralnej Ligi Juniorów. Można śmiało stwierdzić, że ten mecz był w wykonaniu Warciarzy na szóstkę.

Na boisku mogliśmy zobaczyć Diego Marroquina. Jednak nie przekonał on swoją grą sztabu szkoleniowego Warty i tym samym zakończył swoją przygodę w naszym klubie.

6:0 – 83′ Szynka

Skład Warty w I połowie: Filipowiak – Koziorowski, Wypych, Jandy, Fiedosewicz – Laskowski, Brzostowski, Marroquin, Łukaszyk, Ciarkowski – Goździk (29′ Brylewski)

Skład Warty w II połowie: Dorynek – Czerniejewicz, Wypych, Ławniczak, Kokot – Brylewski, Szynka, Solarek, Apolinarski, Łukaszyk – Paczyński