Warta ponownie zwycięska

IMG_9689W sobotę 13 lutego do Poznania na mecz sparingowy z Wartą Poznań, przyjechała drużyna Obry Kościan. Dla Łukasza Spławskiego oraz Jędrzeja Dorynka, to nie było zwykłe spotkanie, ponieważ to właśnie w drużynie z Kościana rozpoczynali swoją przygodę z piłką.

W porównaniu do poprzedniego meczu w ekipie Warty nie znaleźli się gracze z Centralnej Ligi Juniorów, którzy to zaraz po spotkaniu seniorów rozgrywali swój własny mecz.

Pierwsza bramka dla Zielonych padła w 12 minucie. Michał Ciarkowski precyzyjnie podał piłkę do Łukasza Spławskiego, a ten strzałem głową wyprowadzić Warciarzy na prowadzenie. Bardzo podobna akcja zdarzyła się dziewiętnaście minut później. Znów w rolach głównych zobaczyliśmy Ciarkowskiego oraz Spławskiego. Pierwszy z nich ponownie dośrodkował piłkę na głowę Spławskiego i ten po raz kolejny umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie trener Bekas postanowił zmienić sześciu zawodników. Na placu gry zostali tylko Czerniejewicz, Laskowski, Brylewski, Spławski i jeden z zawodników testowanych.

Pomimo bardzo dużej przewagi i dużej ilości oddanych strzałów, Warciarze nie potrafili strzelić gola. Zieonym nie pomagała forma bramkarza Obry Kościan, który bardzo dobrze interweniował w wielu sytuacjach. Dopiero 75 minuta gry przyniosła zmianę rezultatu. Bramkę raptem dwie minuty po ponownym wejściu na boisku strzelił Tomasz Koziorowski. Uderzył on piłkę z poza obrębu pola karnego, ta znalazła miejsce pomiędzy rękawicą rywala, a lewym słupkiem bramki i zatrzymała się w siatce.

Kolejnym rywalem piłkarzy Dumy Wildy w ramach przygotowań do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej będzie zespół rezerw Miedzi Legnica. Mecz najprawdopodobniej zostanie rozegrany 16 lutego o godzinie 12:00 na sztucznym boisku przy ulicy Gdańskiej 1 w Poznaniu. O możliwych zmianach będziemy informować na bieżąco.

WARTA POZNAŃ 3:0 OBRA KOŚCIAN
1:0 – 12′ Spławski (asysta Ciarkowski)
2:0 – 33′ Spławski (asysta Ciarkowski)
3:0 – 75′ Koziorowski

Skład Warty w I połowie: Filipowiak – Koziorowski, Marciniak, Ngamayama, Czerniejewicz – Laskowski, Brylewski, Biegański, Zawodnik testowany #1, Ciarkowski – Spławski

Skład Warty w II połowie: Dorynek – Czerniejewicz, Wypych, Zawodnik testowany #2, Fiedosewicz – Laskowski, Brylewski, Łukaszyk, Brzostowski, Zawodnik testowany #1 – Spławski (73′ Koziorowski)