Warta Poznań 2:0 Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Mecz Warty Poznań z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski zapowiadał się identycznie jak spotkanie, które odbyło się dwa tygodnie temu  „Ogródku”. Ostrovia w rozmowach przed meczem nie ukrywała, że wywiezienie nawet jednego punktu z Poznania będzie sukcesem. Tym bardziej, że ich kapitan Tomasz Kempiński na przedmeczowej rozgrzewce odniósł kontuzję.

„Ovia” w początkowym fragmencie ruszyła na Wartę, ci jednak bardzo szybko „odbili piłeczkę”. Fiedosewicz najpierw minął paru rywali na skrzydle, po czym dośrodkował piłkę w pole karne. W małym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Dominik Chromiński i otworzył wynik meczu.

Po golu Warta wpadła w swój rytm. Duma Wildy atakowała coraz częściej. Dobrą sytuację miał między innymi Ciarkowski, który to minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza część meczu. Ostrovia ruszyła do ataków, co więcej mogła nawet prowadzić po uderzeniu Michała Giecza głową. W tej sytuacji fenomenalnie zachował się bramkarz Zielonych – Mateusz Filipowiak i wybronił ten bardzo trudny strzał.

Trzeba oddać, że Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski w drugiej części gry prezentowała się znacznie lepiej niż w pierwszej. Atakowali coraz częściej bramkę Warty, przez co mecz trochę bardziej się otworzył, o czym mogą świadczyć późniejsze szanse gospodarzy i gości.

Najpierw bardzo dobrą sytuację na podwyższenie wyniku na 2:0 miał Bartosz Kieliba, jednak jego strzał głową wylądował na poprzeczce Wroneckiego. Chwilę później wyrównać mógł Kaczmarek ale w sytuacji sam na sam przestrzelił.

Do podwyższenia wyniku doszło w 84 minucie gry. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Krzysztof Biegański wprost na głowę wprowadzonego w 59 minucie Białożyta. Ten drugi precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Ostrovii. Warta mogła strzelić jeszcze jedną bramkę, ale strzał Biegańskiego obronił Mateusz Wronecki.

Warta Poznań 2:0 (2:0) Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski

Bramki: 8’ Chromiński,  84’ Białożyt

Skład Warty: 93.Filipowiak – 20.Koziorowski (59’ – 21.Brylewski),  17.Marciniak, 5.Kieliba, 3.Fiedosewicz – 10.Laskowski, 11.Brzostowski, 19.Biegański, 22.Chromiński (76’ – 18.Goździk), 7.Ciarkowski (59’ – 14.Białożyt) , 9.Spławski (86’ – 8.Łukaszyk)

Skład Ostrovii: 1.Wronecki – 2.Krawczyk, 5.Wiącek, 16.Wachowiak, 21.Błaszczyk, 20.Szymanowski (88’ – 9.Jóźwiak), 14.Rusek, 11.Kucharski (90’ – 3.Jędrzejak), 7.Kaczmarek, 19.Perz (63’ – 8.Cierniewski), 10.Giecz