Warta Poznań pokonuje Wdę Świecie

Mecz pomiędzy Wartą Poznań, a Wdą Świecie rozpoczął się świetnie, bo już w pierwszej minucie meczu mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Po strzale jednego z Warciarzy, bramkarz gości  Zapała „wypluł” piłkę tuż przed Krzysztofa Biegańskiego, a ten umieścił piłkę w bramce.

Po wznowieniu gry z koła centralnego, Zieloni od razu doskoczyli do rywali i znów próbowali pokonać Zapałe. Warta była bardzo zmotywowana by wygrać pewnie to spotkanie, tym bardziej, że chwilę po pierwszej bramce było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jan Paczyński. Mimo, że Warciarze prowadzili 2:0, to nie zniechęcało to ich do ataków na bramkę rywali. Taki obraz gry utrzymał się do 40 minuty. Wtedy to sędzia spotkania podyktował rzut karny dla gości, którego na gola zamienił Adam Cieśliński.

Druga część gry była już bardziej wyrównana, co więcej przez krótką chwilę to goście osiągnęli minimalną przewagę. Jednak ich proste środki (długa piłka do przodu) nie zaskoczyły Warciarzy. Dopiero, gdy Wda Świecie zaczęła rozgrywać piłkę od tyłu, zrobiło się gorąco pod bramką Filipowiaka. Pomimo dobrych sytuacji ani Wda, ani Warta nie zdołali strzelić kolejnych bramek.

Dzięki trzem punktom wywalczonym w meczu z Wdą Świecie, utrzymaliśmy pozycję lidera. Po tej kolejce mamy 4 punkty przewagi nad Pelikanem Niechanowo, który zajmuje drugą pozycję w 3 lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Następny mecz rozegramy już w sobotę. Naszym przeciwnikiem będzie Centra Ostrów Wielkopolski.

WARTA POZNAŃ 2:1 (2:1) WDA ŚWIECIE

BRAMKI: 1′ Krzysztof Biegański, 5′ Jan Paczyński – 41′ Adam Cieśliński (k.)

ŻÓŁTE KARTKI: 27′ Marciniak, 68′ Ciarkowski – 57′ Brzeziński, 82′ Maliszewski, 88′ Cywiński

SKŁAD WARTY POZNAŃ: Filipowiak – Brzostowski (30′ Czerniejewicz), Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz, Laskowski, Brylewski, Chromiński (68′ Szynka), Biegański, Ciarkowski (85′ Goździk), Paczyński

SKŁAD WDY ŚWIECIE: Zapała – Kiełpiński, Igliński, Lipiński, Maliszewski, Brzeziński, Frelek (68′ Różnowski), Prybliński (46′ Kamiński), Kruszczyński (68′ Siekirka), Cywiński, Cieśliński