Warta przegrywa w przedostatnim sparingu

Warta Poznań przegrała sparing z Świtem Skolwin 2:3.  Był to przedostatni sparing przed inauguracją II ligi.

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do Warciarzy, oddawali oni bardzo groźne strzały na bramkę rywali, jednak z bardzo dobrej strony pokazał się goalkeeper gości. Po około dwudziestu minutach gra się wyrównała.

Mimo przegranej to Warta Poznań pierwsza zdobyła bramkę. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Łukasz Spławski i strzałem głową pokonał bramkarza Świtu Skolwin. Zespół ze Szczecina bardzo szybko odpowiedział. Zrobił to z rzutu karnego podyktowanego przez sędziego Szymona Lizaka. Chwilę później to Warta miała szansę na gola z 11. metrów, ale wykonujący rzut karny Łukasz Białożyt strzelił ponad poprzeczkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie meczu trener Tomasz Bekas dokonał pięciu zmian. Wśród zawodników wchodzących na boisko był wracający po urazie kostki Adrian Laskowski. Niestety nie zdołał on dokończyć meczu, ponieważ parę minut po wejściu został brutalnie sfaulowany przy walce o górną piłkę. To był dopiero początek najgorszego. W 61. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po stracie w bocznym sektorze boiska, Świt Skolwin wyszedł z kontrą, którą golem zwieńczył Krystek.

Dwie minuty później było już 1:3. Wszystko to za sprawą nieporozumienia Kieliby z Filipowiakiem. Kieliba zagrał piłkę głową do Filipowiaka, ale niestety zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 80. minucie meczu Warciarze strzelili bramkę kontaktową. Po dorzucie piłki przez Miłosza Brylewskiego bramkę zdobył Tomasz Koziorowski.

W niedziele Warta Poznań rozegra swój ostatni mecz sparingowy. Naszym przeciwnikiem będzie zespół z Izraela – Maccabi Shaaraim. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Opalenicy. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:30.

Przy 1:1 Białożyt przestrzelił rzut karny

Skład Warty Poznań: Filipowiak – Marciniak (46′ Goździk), Kieliba, Dejewski, Kiełb (46′ Fiedosewicz), Ngamayama (46′ Laskowski, 50′ Sierant), Białożyt (65′ Szynka), Ciarkowski (46′ Brylewski), Paczyński (46′ Cywiński), Biegański (65′ Koziorowski), Spławski (65′ Paczyński)