Warta wygrywa z GKSem Tychy

Dzisiejszy sparing z GKS Tychy był okazją do przetestowania paru zawodników. Trener Tomasz Bekas miał szansę zobaczyć w grze pięciu testowanych zawodników: Adriana Bednarskiego, Piotra Rogalę (obaj Korona Kielce), Macieja Raniowskiego (Verdal IL), Jakuba Kiełba (Jarota Jarocin) oraz Damiana Sieranta (Lech Poznań). Dwóch z nich wyszło w podstawowym składzie.

Spotkanie Warty Poznań z GKSem Tychy stało na bardzo dobrym poziomie. Gra jak na początek przygotowań zarówno jednego, jak i drugiego zespołu, była szybka. Swoje okazje miały obie drużyny, jednak to Warta Poznań pierwsza rozpoczęła strzelanie.  Już w 15. minucie spotkania było 1:0. Bardzo dobrym podaniem popisał się Krzysztof Biegański, a formalności dopełnił Bartosz Kieliba. GKS Tychy próbował wyrównać, jednak dzięki postawie defensorów Warty Poznań to im się nie udało.

Nie udało się to także w drugiej części meczu. Zarówno Tomasz Bekas, jak i Kamil Kiereś w przerwie postanowili wymienić praktycznie całe jedenastki. Trener Warty postanowił wpuścić na boisko między innymi młodego Jana Paczyńskiego. Ten na tle pierwszoligowego rywala pokazał się z dobrej strony i tuż przed końcowym gwizdkiem podwyższył prowadzenie na 2:0.

Warciarze kolejny sparing  rozegrają w sobotę. Ich rywalem będzie kolejny zespół z 1 ligi – Miedź Legnica. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na boisku w Szamotułach.

WARTA POZNAŃ 2:0 (1:0) GKS TYCHY
1:0 – 15’ Bartosz Kieliba (asysta Krzysztof Biegański)
2:0 – 90’ Jan Paczyński (asysta Miłosz Brylewski)

Skład Warty Poznań w I połowie: Filipowiak – Bednarski, Marciniak, Kieliba, Kiełb, Ngamayama, Białożyt, Goździk, Biegański, Ciarkowski, Spławski.

Skład Warty Poznań w II połowie: Raniowski – Koziorowski, Kieliba, Rogala, Fiedosewicz, Sierant, Brylewski, Szynka, Marciniak, Ciarkowski (60′ Pawłowski), Paczyński.