Wracamy z Brodnicy z 3 punktami

Na mecz do Brodnicy Warciarze jechali wyjątkowo zmotywowani. Chcieli zatrzeć złe wrażenie jakie pozostało po przegranym poprzednim meczu. W składzie Zielonych w porównaniu do meczu z Pelikanem Niechanowo zaszła tylko jedna zmiana. Zamiast Adriana Laskowskiego w pierwszym składzie znalazł się Łukasz Białożyt.

Początkowe minuty meczu Watry ze Spartą Brodnica były wyrównane. Gospodarze chcieli pokazać, że bardzo dobrze radzą sobie na swoim stadionie, natomiast zawodnicy Dumy Wildy za wszelką cenę chcieli wygrać te spotkanie. Taki obraz gry trwał do 27 minuty meczu, kiedy to po podaniu Łukasza Spławskiego piłkę w bramce umieścił Dominik Chromiński. Od tego momentu Warciarze przejęli inicjatywę w meczu.

Po przerwie obraz gry był bardzo podobny do tego, który widzieliśmy po strzelonej pierwszej bramce. Warta Poznań atakowała bramkę gospodarzy, a ci czekali na kontrataki. Jeden z nich mógł zakończyć się nawet straconą bramką, jednak czujność zachowała defensywa Zielonych.  Wcześniej jednak było już 2:0 dla Zielonych. Na listę strzelców w 55 minucie wpisał się Michał Ciarkowski, podającym tym razem był Krzysztof Biegański. Dziesięć minut później Biegański ponownie asystował. Tym razem jego podanie na bramkę zamienił Łukasz Spławski.

Ze zwycięstwa w Brodnicy cieszył się także trener Warty – Tomasz Bekas: „Dominowaliśmy przez większą część tego spotkania. 3:0 to dobry wynik, chociaż mieliśmy jeszcze parę sytuacji, które powinniśmy zamienić na bramki. Pomimo tego gra mojego zespołu bardzo się podobała. Widać, że wracamy na właściwe tory.”

Naszym kolejnym przeciwnikiem w 3 lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej będzie lider po rundzie jesiennej – Jarota Jarocin. Mecz już 23 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkich zapraszamy do kibicowania Zielonym.

SPARTA BRODNICA 0:3 (0:1) WARTA POZNAŃ
Bramki: 0:1 – Dominik Chromiński (asysta Łukasz Spławski), 0:2 – Michał Ciarkowski (asysta Krzysztof Biegański), 0:3 – Łukasz Spławski (asysta Krzysztof Biegański)

Skład Warty Poznań: Filipowiak – Brylewski, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz – Brzostowski (89′ Czerniejewicz), Białożyt, Biegański (85′ Goździk), Chromiński (80′ Szynka), Ciarkowski – Spławski (76′ Paczyński)