Wygrywamy sparing z Zawiszą Bydgoszcz

zawiszaDzisiaj o godzinie 12:00 w Bydgoszczy na boisku przy ul. Gdańskiej 163, został rozegrany mecz sparingowy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Wartą Poznań. Dla Warciarzy był to pierwszy mecz po powrocie do treningów, po przerwie zimowej.

Zawisza Bydgoszcz to zespół występujący w 1. lidze, znajdujący się w górnej części tabeli. Można było przypuszczać, że to właśnie gospodarze będą zespołem lepszym. Okazało się zupełnie inaczej. To Warciarze przez całe spotkanie dominowali. Nie pozwolili nawet stworzyć klarownej sytuacji do strzelenia bramki bydgoszczanom. Sami strzelili ich aż dwie.

Pierwszego gola zobaczyliśmy w 22. minucie spotkania. Krzysztof Biegański z boku boiska wrzucał piłkę w pole karne. Nim ta dotarła do jednego z Warciarzy, niefortunnie przeciął ją zawodnik Zawiszy, po czym skierował ją do własnej bramki.

Druga bramka padła 5. minut później. Fenomenalnym podaniem na wolne pole popisał się Filip Brzostowski.  Do piłki dobiegł Łukasz Spławski i technicznym strzałem pokonał Łukasza Sapele.

W drugiej części meczu trener Bekas wymienił praktycznie całą jedenastkę. Pomimo tego ruchu obraz gry się nie zmieniał, to ciągle Warta atakowała drużynę gospodarzy. Warciarze mogli nawet podwyższyć wynik, ale piłka zamiast wpaść do bramki, wylądowała na poprzeczce bramki bronionej przez Sapele.

Trener Bekas po meczu powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z meczu kontrolnego. Mentalnie przygotowanie zawodników do tego spotkania wyglądało więcej niż przyzwoicie. Cieszy także zaangażowanie zawodników oraz pomysł na grę. Przy odrobinie lepszej skuteczności mogliśmy zwyciężyć wyżej, ale jak na pierwszy mecz po urlopach, to nie mamy co wybrzydzać. Zadowolony też jestem z gry obronnej. Nie straciliśmy żadnej bramki, a przecież graliśmy z zespołem, który znajduje się dwie klasy rozgrywkowe wyżej od nas. Był to dla nas bardzo pożyteczny mecz.”

Następny mecz kontrolny Warta Poznań rozegra w sobotę 23 stycznia.

ZAWISZA BYDGOSZCZ 0:2 WARTA POZNAŃ

Skład Warty w I połowie: Filipowiak – Koziorowski, Marciniak, Onsorge, Czerniejewicz – Laskowski, Brzostowski, Białożyt, Biegański, Ciarkowski – Spławski

Skład Warty w II połowie: Dorynek – Kozłowski, Wypych, Onsorge, Fiedosewicz – Laskowski, Brzostowski, Brylewski, Solarek, Łukaszyk – Spławski (70′ Biegański)