Zwycięstwo w ostatnim sparingu przed ligą

IMG_9976Warta Poznań w ostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski i III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, stanęli naprzeciw drużynie występującej w 4-tej lidze – Wełnie Skoki. Szczególny sentyment do naszych rywali miał trener Warty Poznań Tomasz Bekas, to właśnie w roli trenera Wełny Skoki w sezonie 2013/2014 awansował z nią do 4-tej ligi.

Od początku meczu Warciarze byli stroną dominującą. Bardzo częste ataki kończyły się zazwyczaj strzałami na bramkę rywali. Pierwszy gol w spotkaniu padł w 11 minucie. Wtedy to z lewej strony boiska Dominik Chromiński dośrodkował piłkę w pole karne, do której dopadł Łukasz Spławski otwierając wynik. W tej części meczu byliśmy świadkami jeszcze jednego gola. Po brzydkim faulu Łukasz Białożyt ustawił sobie piłkę 25-metrów od bramki rywali, po czym zdecydował się na bezpośredni strzał. Za pierwszym razem piłka uderzyła w mur i odbiła się tak, że wróciła pod nogi Białożyta, który drugim strzałem nie dał szans bramkarzowi Skoków.

W drugiej części gry trener Bekas postanowił dać szansę wszystkim, których miał na ławce rezerwowych. Ze składu, który zaczynał ten mecz pozostali tylko Marciniak, Kieliba oraz Brzostowski. Na boisku pojawili się także zawodnicy, którzy na co dzień występują w Centralnej Lidze Juniorów – Adrian Szynka oraz Jan Paczyński. Ten drugi już w 54 minucie meczu mógł cieszyć się asystą. Jego bardzo dobre podanie wykorzystał Krzysztof Biegański i było już 3:0.

Na kolejnego gola nie trzeba było czekać zbyt długo. Nikodem Fiedosewicz, który wcześniej urwał się z piłką rywalom, został faulowany w polu karnym. Piłkę na „wapnie” ustawił Artur Marciniak po czym pokonał goalkeepera rywali. Bramka na 5:0 padła 3 minuty po strzelonym karnym. Tym razem było odwrotnie niż przy bramce na 3:0, asystował Biegański, a gola strzelił Paczyński. Ostatniego gola w zimowym okresie przygotowawczym strzelił kolejny junior – Adrian Szynka, tym samym ustanawiając wynik meczu na 6:0

Spotkanie z Wełną Skoki było ostatnią szansą, aby zobaczyć Warciarzy przed walką o ligowe punkty. Podopieczni trenera Bekasa następny mecz zagrają dopiero 6 marca. Przeciwnikiem Warty będzie OTPS Winogrady. Będzie to mecz w ramach Okręgowego Pucharu Polski strefy Poznań.  Początkowy plan przygotowań obejmował jeszcze jedno spotkanie, jednak zostało ono odwołane na wniosek drużyny przeciwnej.

6:0 – 67′ Szynka (asysta Paczyński)

Skład Warty Poznań w I połowie: Dorynek – Koziorowski, Kieliba, Marciniak, Ngamayama – Laskowski, Brzostowski, Chromiński, Białożyt, Ciarkowski – Spławski

Skład Warty Poznań w II połowie: Filipowiak – Czerniejewicz, Kieliba, Marciniak, Fiedosewicz – Brylewski, Brzostowski. Biegański, Szynka, Łukaszyk – Paczyński