Przedstawienie rywala: Nielba Wągrowiec

Nielba Wągrowiec to zespół, który powstał w 1925 roku, ale dopiero największe sukcesy święcili w latach 2008-2012, kiedy to z powodzeniem grali w rozgrywkach II ligi. Co więcej pierwszy ich sezon na tym szczeblu rozgrywkowym został zakończony na 4 miejscu. Ponad to Nielba dwa razy grała w 1/16 Pucharu Polski. W edycji 2008/2009 wyeliminowała Śląsk Wrocław. Ten sezon dla Wągrowczan nie jest zbytnio optymistyczny, ponieważ przyszłość Nielby stanęła pod znakiem zapytania. Z klubu odeszło kilku kluczowych zawodników, a ich miejsce zajęła młodzież szkolona w klubie.

Historia oficjalnych pojedynków Warty Poznań z Nielbą Wągrowiec jest bardzo krótka. Dopiero w 2014 roku obydwie drużyny stanęły naprzeciwko siebie. Dokładnie było to 15 listopada 2014 roku, wtedy to Nielba Wągrowiec przyjechała do Poznania na mecz w ramach 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Spotkanie zakończyło się bramkowym remisem 1:1. Co prawda większość meczu prowadziła ekipa Dumy Wildy, ale pięć minut przed końcem meczu Błażej Nowak, notabene były Warciarz, zdołał wyrównać wynik.

Drugi oficjalny mecz został rozegrany 7 czerwca 2015 roku. Był to ostatni mecz ligowy w sezonie 2014/2015. Warta miała już zapewniony udział w barażu do 2 ligi, dlatego w tym meczu trener Tomasz Bekas postanowił wystawić skład zmienników. Podobnie jak w Poznaniu, to Warciarze prowadzili dłuższą część meczu. Dopiero po Kuzio w 85minucie strzelił bramkę na 2:1, a pięć minut później wyrównał wynik.

Ostatni oficjalny mecz pomiędzy Wartą, a Nielbą został rozegrany 3 listopada 2015 roku. Warta bez większych problemów wygrała te spotkanie. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Biegański oraz jeden raz Łukasz Spławski. Dla Nielby gola strzelił Leśniewski.

Mecz Nielby Wągrowiec z Wartą Poznań zostanie rozegrany 30 kwietnia. Start spotkania planowany jest na godzinę 15:00.