Remis w Wągrowcu

Warciarze zaczęli mecz niemrawo i potrzebowali dobrych kilkunastu minut, by ruszyć do ataku. Gdy to już jednak zrobili, nadziali się na jedną zabójczą kontrę. Artur Marciniak nie dogonił wybiegającego na czystą pozycję Mateusza Piechowiaka i ten w 24. minucie zdobył gola dla gospodarzy.

Później Nielba nie stworzyła już żadnego zagrożenia pod bramką Mateusza Filipowiaka, a zieloni na potęgę marnowali dobre okazje. Przed przerwą po błędzie Karola Herrmanna na pustą bramkę spudłował Michał Ciarkowski. Później – po dobrze rozegranym rzucie rożnym – mocno, ale niecelnie z 15 metrów uderzył Krzysztof Biegański, zaś w innej sytuacji miejscowi ratowali się wybiciem piłki zmierzającej do siatki tuż przed linią.

Po przerwie Warta naciskała dalej. Pojedynek sam na sam z Hermannem przegrał Ciarkowski, następnie z linii pola karnego wprost w golkipera Nielby uderzył Łukasz Białożyt. Wreszcie w 89. minucie indolencja się zakończyła i po dobrym dośrodkowaniu Adriana Szynki z rzutu wolnego zamieszanie kilka metrów przed bramką przytomnie wykorzystał Bartosz Kieliba.

Drużyna Tomasza Bekasa próbowała jeszcze wyszarpnąć pełną pulę, jednak na drugiego gola zabrakło czasu i musiała się zadowolić remisem. Trudno uznać ten wynik za korzystny – zwłaszcza przy obrazie gry. Warta utrzymała jednak trzypunktową przewagę w tabeli nad Lechem II Poznań, bo ten zremisował w Niechanowie z Pelikanem 1:1

NIELBA WĄGROWIEC 1:1 (1:0) WARTA POZNAŃ

Bramki: 24′ Piechowiak – 89′ Kieliba

Żółte kartki: Wieczorek, Kubiński, Klawiński – Ciarkowski, Czerniejewicz

Skład Warty Poznań: Filipowiak – Czerniejewicz, Kieliba, Fiedosewicz, Laskowski, Białożyt (65′ Goździk ), Marciniak, Biegański, Ciarkowski, Brylewski (31′ Szynka), Chromiński.

Skład Nielby Wągrowiec: Hermann – Chmielnicki, Gruntkowski, Konarski, Purol (88′ Soforek), Piechowiak (75′ Joncel), Klawiński, Iskrzyński, Wieczorek (80′ Francuszkiewicz), Kubiński (90′ Najdul), Jasiński.